קראו את ספר הפרוזה שלי "חוף על שפת האמונה" והציעו גרסאות והמשכים משלכם

Updated: Feb 16

"חוף על שפת האמונה" זהו ספר שכתבתי בתור תרפיה עצמית ורצון להביע רעיונות שבין פילוסופיה לדמיון. אולי יותר נכון - רעיונות נבואיים או אמוניים. הספר נכתב, אולי כמו כל יצירת אמנות, מתוך היצר ומתוך סובלימציה שלו. הוא נכתב מתוך דאגה עמוקה לחברה הישראלית והקרע שמצוי בה בין דתיים וחילוניים.

הספר מציע את דמותו של שניר, בחור בן 28 הלומד פילוסופיה יהודית וכללית באוניברסיטת תל-אביב כדמות המביאה עמה רוח חדשה של חוויה דתית, המחוברת ליצר וההתלהבות ולערכים חילוניים, בלי יציאה מגבולות ההלכה, כדמות בעלת השראה להתחדשות ישראלית.


הפורמט המיוחד שהספר יוצא בו, הוא פורמט שאינו רק אינטרנטי, אלא מזמין את הקורא לעריכה ולהמשכים כאוות נפשו. הנימוק לכך הוא ענוות המחבר (עבדכם הנאמן) שברצוני להביא בשורה חברתית, אינני מתיימר להביא מוצר מושלם, ודווקא ריבוי הדעות הוא הברכה לפריחת היצירה ולתועלת מרובה לחברה. למעשה, זוהי גישה המוטמעת עמוק בשיטה האפיסטמולוגית והאתית שהספר מביע.


אני העליתי את הסיפור בגרסה הראשונה שלו בקובץ PDF לפורום "חוף על שפת האמונה - פורום גרסאות" שבאתר זה, ויחד איתו צרפתי גרסת Notepad לעריכה פתוחה של הטקסט. כל קורא יוכל להציע במקום המתאים במערכת הפורומים גרסאות משלו והמשכים משלו לסיפור.


להודעת הגרסה הראשונה שפרסמתי לספר במערכת הפורומים לחץ\י כאן.


זהו תקציר הסיפור -


*


שניר חווה טלטלות במצבי רוחו, ושומע קול אלוהי, הקורא לו ממעמקים. למרות הטלטלות ונקודת מבטו, המוזרה בעיני סביבתו, שניר מנסה לאחוז בחיי היומיום הסטודנטיאליים ולאזור כוחות לחזר אחר דנה, בחורה חילונית בעלת שאר רוח ותל-אביבית ברוחה.

אופיר גל-עזר (29) נולד בתל-אביב וגדל במערכת החינוך הממלכתית והממלכתית דתית, הוא אוטודידקט במדעי הרוח ומוסמך כמאמן אישי לחיים וכמטפל גופנפש. אופיר חווה במהלך חייו מצבי חרדה ותנודות קשות במצבי הרוח, ומגייס את למידתו מניסיונו האישי לעבודה במתן סיוע בתחום בריאות הנפש. אופיר גדל בבית מעורב מבחינה דתית, ומאז נערותו מצוי בחקירת זהות דתית אינטנסיבית ומטלטלת, השוזרת לתוכה הן מהחילוניות, הן מהדתיות והן מגווני הביניים של היהדות הפלורליסטית.

"חוף על שפת האמונה" היא נובלת הביכורים של אופיר גל-עזר, אשר במהלך כתיבתה הוא מעבד חומרים אישיים לכדי יצירה ספרותית-פילוסופית, הבוחנת קווים לחיבור בין דת לחילוניות בחברה הישראלית, תוך עיסוק מקורי בסוגיות של אמונה והלכה, מעמדה החברתי של אבחנה נפשית ואפשרותה של שמיעת קולות ההוויה.